Čo je to láska?

Autor: Dominika Michaličová | 29.7.2016 o 13:07 | Karma článku: 3,00 | Prečítané:  761x

Skúsme sa zamyslieť. Možno to pochopíme, a možno ani nie. Čo je pre nás láska? Je to úsmev venovaný iba nám alebo skôr slová "ľúbim ťa"? 

Láska ako taká je naozaj zvláštna. Nedá sa chytiť, opísať, vysvetliť... ale môžeme ju s určitosťou vidieť a cítiť. Ale len pokiaľ chceme, čo je ďalšia zvláštna schopnosť lásky. 
Už pár dní si kladiem otázku "čo je láska?" a tak som sa rozhodla svoje myšlienky zapísať. S určitosťou vieme povedať, že je krásna, príjemná a že ju zažil každý. Možno nie tú lásku v romantickom zmysle, ale určite v materinskom, rodinnom, priateľskom alebo inom význame. Ja napríklad lásku cítim každé ráno. Hneď ako otvorím oči, vidím môjho psíka ktorý spí vedľa mňa, alebo nedočkavo vrtí chvostom a teší sa na prechádzku. Láska ktorú nám ponúkajú nemé stvorenia, obzvlášť psíky je jedna z najčistejších. 
Ďalšia z tých najúžasnejších lások je materinská. Začína hneď od prvého nášho nádychu, ba ešte skôr, od prvého ultrazvuku. Dokazujú nám ju každý deň mnohými telefonátmi, kritikou, rozkazmi, výsluchmi ale aj objatiami, smiechom, boštekmi, obskakovaním nás a inými gestami ktoré mami tak dobre ovládajú. 
Tiež je tu láska ktorú nám ponúkajú priatelia. Prejavujú ju vždy keď nás podržia, zastanú si nás, utrú nám slzy a snažia sa nás podporiť vo všetkom čo robíme aj nerobíme. 
Ako však definovať lásku romantickú?
Všímala som si niekoľko párov v mojom okolí a či už sa to týka starších alebo mladších ani jeden pár si neprejavuje lásku rovnako ako ten druhý. Veľa párov sa stále rozchádza a zasa k sebe hľadá cestu. Niektorí, sa od seba boja odlepiť aj na malú chvíľu, akoby si nevedeli ani malý krôčik predstaviť bez toho druhého. Podaktorí sa veľa krát pohádajú a nakričia na seba no nedali by dopustiť jeden na druhého. A medzi ďalšími je taká harmónia, až máte pocit, že sú skôr súrodenci či najlepší priatelia. 
Každé gesto v každom vzťahu znamená niečo úplne iné.
A tak sa znova pýtam: čo je to láska?
Podľa mojich skromných skúseností je láska pocit bezpečia, šťastia, vedomie že sa môžete kedykoľvek spolahnúť na tú druhú osobu. Že Vás nikdy neopustí alebo aspoň nie vtedy keď ju potrebujete. K láske však patrí aj bolesť, často krát sklamanie, mnoho krát zaprenie seba samého pre šťastie toho druhého. Samozrejme, že on to po nás nechce. My to však urobíme lebo ho milujeme. 
Je to možnosť nás zložiť slovami odporu. 
Alebo je to len reakcia v mozgu.


Čo je láska? -Niečo čo každý potrebuje.
 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Môj dom, môj hrad. Sternbergovci si to môžu povedať už 800 rokov

So súrodencami sa tu pretekali na trojkolkách, pre miestnych robili omše. Na súkromnom hrade Český Šternberk hradný pán stále býva.

SVET

Únia zatvára hranice. Opúšťa tým myšlienky Schengenu

Z núdzových opatrení sa stávajú dlhodobé.

PLUS

Prísne tajné. Ako sa zrodila najhoršia zbraň v dejinách

Ako sa vznikla najhoršia zbraň ľudstva.


Už ste čítali?